Beton Altı Trapez Saclar

Beton Altı Trapez Saclar

Beton Altı Trapez Saclar

Beton Altı Trapez Sac Kompozit yapılarda kalıp maliyetlerini ortadan kaldıran ve yüksek dayanımı sayesinde beton kullanımı da minimize eden yapı elamanları arasında yer almaktadır.

Beton altı trapez uygun kalınlıklarda geniş açıklıkları rahatlıkla kapatabilmektedir. Uygun kalınlıkların tespiti statik hesaplara dayanmaktadır. Her yapının mutlaka sabit ve hareketli yüklerinin hesap edilmesi gerekir. Maliyetleri minimize etmenin en güvenilir  yolu statik hesaptır. Yapacağınız bu hesaplamalar ile yapının hafiflemesini sağlayarak yatırım maliyetini minimize etmektedir.

Beton Altı Trapez Sac Ölçüleri 

Farklı yapı alternatifleri ve genişlikleri için üretimini yapmış olduğumuz Beton Altı Trapez Sacl teknik bilgileri aşağıda belirtilmiştir.  Beton altı trapez sac kullanılacağı yapıdaki duruma göre tercih edilmektedir. Örneğin endüstriyel tesislerde genelde 60/940 ile 75/750 formu tercih edilmektedir. Hafif arakat döşemelerinde ise 38/151 formu tercih edilmektedir. Tabii ki esas olan statik hesaplardaki rapora göre sac kalınlığı ve formu onaylatılmalıdır. 

  • 38/151 Beton Altı Trapez  
  • 60/940 Beton Altı Trapez
  • 75/750 Beton Altı Trapez

Beton Altı Trapez Sac Faydaları 

  • Yapısı itibari ile montajı kolaydır. İstenilen ölçülere göre üretildiği için firesiz montaj yapılabilmektedir. Özel Üretim hatları sayesinde projedeki yerleşim ölçülerinize göre farklı ölçülere göre imalat yapılabilmektedir. 
  • Kullanım alanları genelde Çelik yapıların üstünde olduğu için montaj açısından iskele, manlift, sepet gibi ekipmanlara ihtiyaç yoktur. Yapının durumuna göre tek bir noktaya vinç ile servis edilerek tek seferde tüm vinç maliyetlerini  
  • Montajı kolaylığı açısından zaman tasarrufu sağlar. 
  • Kesit yapısından dolayı beton sonrası esneklik minimize edilir. Çelik üstüne montajı yapılan beton altı trapez sacın çeliğe sabitlenmesiyle yapının yatay ve dikey yönde birbirine bağlantısı sağlanmış olur. Bu şekilde yapıdaki esnekliği minimize etmiş oluruz. 
  • Beton Altı Trapez Sac talep edilecek Trapez Formuna göre %40 civarında beton tasarrufu sağlamaktadır.